dodavatel kotlů na biomasu
0 výrobků: 0 Kč
« zpět na Kotle Fröling na pelety

Fröling P4 Pellet

 

Kotel Fröling P4 Pellet představuje novou generaci kotlů pro spalování dřevěných pelet, která svým uživatelům nabízí moderní technologie pro efektivní a ekologický provoz ve spojení s jedinečným designem. Uživatelský komfort výrazně zvyšuje plně automatický provoz, při jehož vývoji inženýři společnosti Fröling zúročili své dlouholeté zkušenosti s výrobou moderních systémů vytápění. Netradiční a elegantní design pak podtrhuje příjemný pocit z bydlení v domě vytápěném peletovými kotli Fröling.

 

Kotel na pelety s výjimečnými vlastnostmi:

 

 1. Jedinečný design a kvalitní izolační materiál zajišťuje extrémně nízké tepelné ztráty.
 2. Technologie WOS pro zvýšení efektivity vytápění.
 3. Modulární řídící systém založený na mikroprocesorech Lambdatronic P3200.
 4. Sací ventilátor s regulací otáček pro zvýšení bezpečnosti provozu.
 5. Objemný zásobník a automatickým přísunem pelet.
 6. Izolovaná dvířka čištění pro snížení tepelných ztrát.
 7. Rozměrná a praktická nádoba na popel prodlužuje interval mezi vyprazdňováním a usnadňuje manipulaci s popelem.
 8. Volitelné šneky pro vynášení popela přepravují popel do dvou uzavřených nádob na popel za účelem maximálně komfortního vyprázdnění popela.
 9. Patentovaný víceokruhový výměník tepla pro klouzavý provoz kotle předurčuje kotel P4 Pellet i pro vytápění nízkoenergetických domů. Využijte výhody třítahového výměníku tepla, který zajišťuje nejvyšší možné odloučení popela bez nutnosti dohřívání zpátečky.
 10. Automatický sklopný rošt pro odstranění popela umožňuje téměř bezúdržbový provoz.
 11. Ověřené těsnící záklopka zaručuje bezpečný provoz kotle.
 12. Automatické zapalování.
 13. Unikátní sací systém s integrovanými prvky tlumení hluku pro tichý provoz.


Snadná rychlá instalace

 

Přínos pro vás:

Již při montáži kotle P4 Pellet oceníte dlouholeté zkušenosti společnosti Fröling s výrobou kotlů. Díky kompaktním rozměrům je snadné umístit kotel P3 Pellet i ve stísněném prostoru. Všechny součásti kotle jsou napevno zapojené a díky principu „Plug and Play“ můžete krátce po instalaci kotle začít s vytápěním. Díky modulárnímu designu budete používat pouze komponenty, které potřebujete. Ušetříte tak svůj čas i peníze.

 

Komplexní bezpečnostní koncept

 

Přínos pro vás:

Spádová roura a ověřená těsnící záklopka s blokováním sání zaručuje ve spolupráci s automatickou kontrolou funkcí kotle před jeho spuštěním a automatickou diagnózou chyb v průběhu spalování bezpečný provoz.

 

Automatické řízení provozu

 

Přínos pro vás:

Množství vzduchu potřebného ke spalování neustále kontroluje spolehlivá lambda sonda a v součinnosti se sacím ventilátorem s automatickou regulací otáček tak zajišťuje přísun ideálního množství vzduchu pro optimální průběh spalování.

 

Víceokruhový systém

 

Přínos pro vás:

Patentovaný víceokruhový výměník tepla zajišťuje optimální využití energie bez nutnosti zpětného dohřívání zpátečky. To vše vede ke značným úsporám nákladů. Speciální konstrukce kotle s ochranou proti zpětnému prohoření zajišťuje dlouhou životnost systému.

 

Samočistící zařízení

 

Přínos pro vás:

Automatický posuvný rošt přináší bezúdržbový provoz. Nová třítahová konstrukce a dlouhá doba do vyhoření paliva přispívá k úspornému vytápění s produkcí minimálního množství zplodin a ochraně životního prostředí. Pohodlí obsluhy zvyšuje automatický odvod popela do dvou objemných nádob, které lze snadno a bez kontaktu s jejich obsahem vyprázdnit.

 

Inovativní technika spalování

 

Peletkový hořák, který se výborně hodí pro provoz na pelety, byl firmou Fröling ještě více zdokonalen. Vedle vynikajících hodnot spalování a optimální regulovatelnosti, se hořák zbavuje popela bez jakékoliv mechanické podpory.

 

Univerzální sací systém

 

Univerzální sací systém umožňuje překonat větší vzdálenost mezi zásobníkem a kotelnou a využití nachází zejména tam, kde zásobník přímo nesousedí s kotelnou. Pozice sond odsávání či nádoby na pelety lze přizpůsobit konkrétnímu umístění a vlastnostem zásobníku. Samozřejmostí je snadná montáž a flexibilita celého systému.

 

Doprava paliva ke kotli – univerzální sací systém

 

Pro případ, že jsou skladový prostor a kotelna od sebe vzdáleny, vyvinula firma Fröling speciální systém zavážení. Univerzální sací systém disponuje jednou nebo třemi robustními nasávacími sondami, které zajišťují vyprázdnění zásobního prostoru. Pelety mohou být přepravovány na vzdálenost až 20 metrů. Pro nasávání existují dvě možnosti:


Zemní tank

 

Jestltže není v domě dostatek místa pro kotel na pelety, nebo jestliže má být prostor využíván pro jiné účely, je zemní tank ideálním řešením. Zemní tank bude zcela zakopán mimo dům v zahradě. Vidět je pouze nenápadný kryt šachty. Přes napojený sací systém se pelety dostanou jednoduše do P4 Pellet. Veškeré výkopové práce zde mohou být provedeny ihned při dodávce.

frage | internetové aplikace
© 2016 MORUS, s.r.o.