dodavatel kotlů na biomasu
0 výrobků: 0 Kč
« zpět na Kotle Fröling na pelety

Fröling PE1 Pellet

 

Máte málo prostoru? Už ne. Kotel PE1 Pellet mění pravidla hry díky minimálním nárokům na prostor. Nejmenší kotel v nabídce Fröling má základnu o ploše pouhých 0,38 m2 (60 x 64 cm). I přes malé rozměry si však kotel PE1 Pellet zachovává výhody větších modelů: tichý a komfortní provoz, nízké emise a v podstatě zanedbatelnou spotřebu elektrické energie.

 

Díky vysoké energetické účinnosti a minimálním nárokům na prostor je kotel PE1 Pellet vhodný pro nízkoenergetické domy.

 

Kompaktní řešení pro vytápění i teplou vodu

 

I nejmenší kotel v nabídce můžete využít naplno díky napojení na bojler pro přípravu teplé vody a hydraulické jednotce s čerpadly pro vytápění i velkých objektů. Oba moduly jsou navržené tak, aby ideálně doplňovaly kompaktní kotel a šetřily místo. Systém ohřevu vody v zásobníku i hydraulickou jednotku je možné instalovat i dodatečně.

 

Špičkové technologie v malém balení

 

  1. Sací ventilátor s regulací otáček pro zvýšení bezpečnosti provozu.
  2. Technologie WOS (systém optimalizace účinnosti) pro zvýšení efektivity vytápění.
  3. Vysoce kvalitní hořák.
  4. Automatický posuvný rošt pro odstranění popela. Spolu s pohybem roštu je současně řízen i sekundární vzduch a integrované uzavírání komínu.
  5. Vysoce kvalitní izolační materiál.
  6. Dvojitý šoupátkový systém s ochranou proti zpětnému prohoření.
  7. Prostorný zásobník na pelety.
  8. Úsporné elektronické ovládání WOS a systému proti zpětnému prohoření.
  9. Automatické zapalování.
  10. Velká komfortní nádoba na popel pro dlouhé intervaly mezi vyprazdňováním.

 

Chytré řešení pro montáž a instalaci – modulární konstrukce

 

Přínos pro vás:

Kotel PS Pellet se vyznačuje rychlou a snadnou montáží i v omezeném prostoru díky kompaktním rozměrům 60 x 64 x 120 cm. Kotel PE1 Pellet je z výroby vybavený kompletní izolací a připravený k zapojení. Díky modulární konstrukci je možné kdykoliv doinstalovat bojler a hydraulickou jednotku.

 

Volitelný bojler

 

Přínos pro vás:

Vakuově smaltovaný bojler o objemu 110 litrů s kompaktními rozměry a špičkovou izolací zajistí dostupnost teplé vody pro celou rodinu. Pro použití mimo topnou sezónu nabízí bojler také možnost alternativního ohřevu vody elektrickou topnou patronou.

 

Volitelná hydraulická jednotka

 

Přínos pro vás:

Hydraulická jednotka pro kotel PE1 Pellet je volitelná součást systému vytápění. Hydraulický modul obsahuje podle potřeb konkrétní instalace jedno či dvě čerpadla topného okruhu a jeden či dva směšovače, expanzní nádobu a čerpadlo zásobníku/bojleru. Variabilita systému umožňuje efektivní vytápění i ve dvou nezávislých okruzích. Díky zapojení všech prvků již z výroby je přímá i dodatečná instalace hydraulické jednotky ke kotli PE1 Pellet jednoduchá a rychlá.

 

Provoz nezávislý na vzduchu v místnosti

 

Přínos pro vás:

Kotel PE1 Pellet používá vlastní přívod venkovního vzduchu, který se pro zvýšení efektivity spalování a snížení emisí předehřívá. Díky tomu není provoz kotle závislý na vzduchu v místnosti, neovlivňuje zásobování domu kyslíkem a je vhodný i do nízkoenergetických domů s uzavřenými plášti.

 

Velkoobjemový zásobník na pelety

 

Přínos pro vás:

Velký zásobník na pelety s kapacitou 44 litrů snižuje četnost doplňování paliva. Doplňování zásobníku probíhá plně automaticky prostřednictvím vnější sací turbíny.

 

Dvojitý šoupátkový systém

 

Peletkový hořák, který se výborně hodí pro provoz na skladu paliva a zabraňují tak zpětnému prohoření.

 

Automatické zapalování

 

Kotel PE1 Pellet má vlastní systém automatického zapalování vyvinutý na míru kotlům s nízkým tepelným výkonem pro energeticky úsporné budovy. Díky tomu, že pro spolehlivé zahájení vytápění nepotřebuje dmychadla, je extrémně tichý a má minimální spotřebu elektrické energie.

 

Promyšlený mechanický koncept

 

Elektricky napájený systém ovládá jednotlivé mechanické prvky kotle automaticky tak, aby byl provoz kotle co nejefektivnější. Systém pohybuje oběma uzávěry mezi topeništěm a skladem paliva, řídí pohyb čistících kartáčů (virbulátory) tepelného výměníku a zajišťuje optimální vzájemné nastavení posuvného roštu, sekundárního přívodu vzduchu, uzavírání komínu, čistění i odstraňování popela.

 

Dmychadlo sání vzduchu s regulací otáček a řízení lambdasondou

 

Množství vzduchu potřebného ke spalování neustále kontroluje spolehlivá lambdasonda a v součinnosti se sacím ventilátorem s automatickou regulací otáček tak zajišťuje přísun ideálního množství vzduchu pro optimální průběh spalování. Navíc dmychadlo použité v kotli PE1 Pellet je navrženo tak, aby byl jeho provoz extrémně tichý a úsporný.

 

Standardní technologie WOS

 

Integrovaný systém optimalizace účinnosti tvoří speciální virbulátory (čistící kartáče) v potrubí výměníku tepla. I to má podíl na vysoké efektivitě kotlů Fröling, čisté topné plochy umožňují optimální spalování a snižují spotřebu paliva.

 

Peletový hořák s automatickým posuvným roštem a uzavíráním komínu

 

Peletový hořák je navržený pro spalování konkrétního typu paliva a díky tomu je extrémně účinný. Posuvný rošt zajišťuje automatické odstraňování popela do velké nádoby na popel. Pohon roštu řídí během spalování také přísun sekundárního vzduchu a spolu s integrovaným uzavíráním komínu zabraňuje rychlému vychladnutí kotle komínem po odstavení kotle.

 

Komfortní nádoba na popel

 

Nízký podíl popela v peletách (pod 1 procento) spolu s efektivním spalováním a velkoobjemovou nádobou na popel znamená pohodlí pro uživatele. Popel propadávající roštem se automaticky dostane do nádoby na popel, kterou lze snadno celou přemístit bez znečištění okolí.

 

Elegantní distribuce paliva

 

Malé rozměry pelet umožňují flexibilní automatické zásobování kotle palivem s dodávkou pelet i ze vzdáleného skladu. Pelety ze skladu do zásobníku kotle přesunuje sací systém. Pozice odsávacích sond a předávací jednotky (Pellets-Box) lze přizpůsobit libovolným podmínkám a znásobit tak prostorovou výhodu kotle Fröling PE1 Pellet.

 

Skladování v silech

 

Pelety lze skladovat v uzavřených prostorách uvnitř budovy, ale efektivnější využití prostoru nabízí speciální sila na pelety.

 

Oproti pouhému vymezení prostoru v kotelně nebo skladu nabízí sila zásadní výhodu, jsou prachotěsná. Sila jsou vhodná i pro umístění mimo budovy pro úsporu vnitřního prostoru. Samozřejmostí je ochrana proti dešti i odolnost vůči UV záření.

 

Šnekový sací systém

 

Šnekový sací systém Fröling ideálně využívá typický obdélníkový půdorys technických místností a kotelen. Vedení šneku optimálně využívá dostupný prostor a zajišťuje kompletní vyprázdnění skladovacího prostoru. Celý systém je navržený tak, aby optimálně spolupracoval s dalšími produkty a díky tomu nabízí snadnou instalaci ke kotli PE1 Pellet.

frage | internetové aplikace
© 2016 MORUS, s.r.o.