dodavatel kotlů na biomasu
0 výrobků: 0 Kč
« zpět na Kotle Fröling na dřevo

Fröling S1 Turbo

Nejnovější kotel na dřevo v nabídce společnosti Fröling s výkonem 15 – 20 kW obsahuje kompletní sadu nejmodernějších technologií v oblasti spalování biomasy s jediným cílem – nabídnout co nejekonomičtější a nejpohodlnější zdroj tepla.

 

Odtah spalin s řízenou rychlostí otáček zajišťuje optimální průběh spalování a odvod spalin zabraňuje úniku kouře i v průběhu přikládání. S1 Turbo vyniká vysokou efektivitou, dlouhými intervaly přikládání a nízkými emisemi kombinovanými s nízkou spotřebou elektrické energie potřebné pro provoz kotle.

 

Nový koncept vedení vzduchu automaticky reguluje předehřívací vzduch a primární i sekundární přívod vzduchu jediným ovládacím prvkem. Díky speciálnímu vedení vzduchu pro předehřátí paliva je možné přikládací komoru zavřít velice brzy po podpálení kotle. I topení dřevem může být opravdu pohodlné.

 

Kotel na dřevo se spoustou předností:

 

 1. Sací ventilátor s regulací otáček pro co nejpohodlnější obsluhu.
 2. Optimální účinnost udržovaná i díky speciálním čistícím kartáčům ve výměníku tepla. Volitelná technologie WOS (pákový mechanismus pro snadné čištění zvenku).
 3. Velký přikládací prostor pro půlmetrová polena (až do 56 cm) prodlužující intervaly přikládání.
 4. Kvalitní izolace pro nízké tepelné ztráty.
 5. Řídicí systém Lambdatronic S 3200 s možností dotykového a dálkového ovládání
 6. Odsávání spalin pro přikládání bez úniků kouře.
 7. Šamotová vložka pro ochranu vnitřních stěn kotle a zajištění dlouhé životnosti.
 8. Vzduchem chlazená dvířka přikládací komory a čistící dvířka pro minimální ztráty energie.
 9. Speciální automatika zatápění s řízeným přívodem vzduchu.
 10. Automatické řízení přívodu vzduchu pro zatápění a primárního i sekundárního vzduchu pro spalování.
 11. Šamotová spalovací komora odolná proti vysokým teplotám (jednotlivé díly lze snadno vyměnit).
 12. Velká čistící dvířka pro pohodlné odebírání popela a čištění zepředu.

Velký přikládací prostor pro půlmetrová polena (až 56 cm)

 

Přínos pro vás:

Kotel na dřevo S4 Turbo zvládá spalování půlmetrových polen již od výkonu 15 kW. Díky pohodlnému přednímu plnění a velkV kotli S1 Turbo lze topit poleny o délce až 56 cm. Velkou přikládací komoru lze pohodlně plnit zepředu a její objem zajištuje dlouhé intervaly přikládání. Šamotová vložka chrání vnitřní stěny kotle před přílišným žárem a zajišťuje tak jeho dlouhou životnost.

 

Jedinečné vedení vzduchu

 

Přínos pro vás:

Fröling rTohle je jedinečné: primární a sekundární vzduch včetně vzduchu pro zatápění řídí kotel S1 Turbo automaticky jedním prvkem. Díky tomu se do spalovací komory dostává v každé fázi topení přesné množství vzduchu potřebné pro dosažení optimálních podmínek spalování. Díky řízenému přívodu vzduchu pro zatápění lze navíc uzavřít dvířka přikládací komory bezprostředně po zapálení paliva. Pohodlněji už dřevem topit nelze.

 

Vysokoteplotní šamotová spalovací komora

 

Přínos pro vás:

Zplynovací zóna ve spalovací komoře zajišťuje nízké emise. Nová geometrie spalovací komory výrazně usnadňuje čištění. Vyměnitelné panely šamotového obložení usnadňují z dlouhodobého pohledu údržbu a zvyšují celkovou životnost kotle.

 

Vzduchem chlazená dvířka přikládací komory a čistící dvířka

 

Přínos pro vás:

Díky novému konceptu vedení vzduchu je vzduch nasáván přes dvířka přikládací a spalovací komory. Proud vzduchu podporuje hoření a zároveň funguje jako chlazení obslužných prvků kotle pro bezpečnější a pohodlnější topení. Celý systém efektivně zabraňuje úniku tepla a zvyšuje tak účinnost kotle i celé topné soustavy.

 

Odsávací ventilátor s regulací otáček

 

Přínos pro vás:

Spolehlivý a účinný provoz kotle S1 Turbo zajištuje sériově dodávaný odsávací ventil, který usnadňuje zatápění i v nepříznivých podmínkách. Díky regulaci otáček a tedy intenzity tahu kotel po celou dobu topení vytváří optimální podmínky pro efektivní spalování.

 

Potrubí výměníku tepla s turbulátory

 

Přínos pro vás:

Speciální výstelka v potrubí výměníku tepla (turbulátor) usměrňuje proudění horkých spalin a zajišťuje tak efektivnější přenos tepla a obzvláště vysoký stupeň účinnosti. Turbulátory mají také sekundární funkci – lze je použít jako kartáče pro čištění výměníku. To je důležité pro uchování vysoké účinnosti kotle, nánosy nečistot by jinak bránily efektivnímu přenosu tepla. Ke kotli je možné získat také samostatně dodávané řešení WOS pro ještě pohodlnější čištění zvenku.

 

Speciální odsávání spalin

 

Přínos pro vás:

Některé skvělé technologie mohou být v jádru jednoduché. Platí to i v případě integrované klapky pro odvod spalin, která se při otevření dvířek přikládací komory automaticky otevře a zajistí odvod spalin mimo přikládací prostor. Výsledkem je příjemnější používání kotle a čistá kotelna bez kouře.

 

Řídicí systém Lambdatronic S 3200

 

Přínos pro vás:

Nový systém řízení spalování S 3200 je na špičce technologického vývoje a nabízí přehledné a snadné nastavení a ovládání provozu kotle. Základem je automatická regulace procesu spalování díky údajům z širokopásmové lambdasondy. Ovládání usnadňuje přehledné, logicky členěné menu s tlačítkem pro přímé ovládání nejdůležitějších funkcí.

 

Sběrnicový systém umožňuje umístit ovládací prvky tam, kde jsou potřeba. Mohou být nejen na kotli, ale také u akumulační nádrže, v obývacím pokoji, ložnici nebo třeba v sousedním domu či bytu. Regulace S 3200 umožňuje vytvoření až 18 ekvitermních topných okruhů se zapojením osmi bojlerů a čtyř akumulačních nádrží. Systém lze napojit na další zdroje energie, jako jsou solární panely. Napojení na řídicí systém má i v největším podporovaném rozsahu minimální nároky na dostupnost elektrického vedení.

 

Moderní digitální řídicí systém podporuje i klasická pokojová čidla FRA pro snadnou lokální úpravu provozních stavů topného okruhu. Regulační kolečko umožňuje změnu pokojové teploty v rozsahu -3 až +3 °C.

 

Ještě větší komfort získáte s pokojovou ovládací jednotkou RBG 3200 nebo s novinkou RBG 3200 Touch. Ovládání vytápění probíhá pohodlně z obývacího pokoje. Snadno z něj zjistíte všechny důležité hodnoty a informace o stavu kotle a pomocí tlačítek kdykoliv provedete potřebná nastavení.

 

NOVINKA: Pokojová ovládací jednotka s dotykovým displejem

 

Pokojová ovládací jednotka RBG 3200 Touch má dotykový panel s intuitivním ovládáním. Barevný displej s úhlopříčkou 4,3“ (11 cm) na jenom místě zobrazuje nejdůležitější funkce a stavy kotle. V závislosti na světelných podmínkách dotyková ovládací jednotka automaticky přizpůsobuje intenzitu podsvícení displeje.

 

SMS-Box Fröling

 

Přínos pro vás:

SMS-Box Fröling poskytuje možnost sledovat a aktivně ovládat kotel prostřednictvím SMS. SMS-Box je přímo programovatelný z mobilního telefonu a má dva vstupy pro příjem informací z řídicího systému topné soustavy a dva výstupy pro dálkové ovládání. Zprávy s upozorněními a příkazové texty je možné naPřesné řízení spalování prostřednictvím sériově dodávané regulace s lambdasondoustavit podle potřeb.Možnosti SMS ovládání pokrývají širokou škálu funkcí od prostého vypnutí a zapnutí až po změnu provozního režimu z úsporného na režim večírku (ve spojení s pokojovými čidly). SMS Box potvrdí vykonání každého zadaného příkazu zasláním automatické SMS.

 

Fröling vizualizace 3200

 

Přínos pro vás:

Volitelná vizualizace kotle umožňuje pohodlné řízení topného systému počítače. Pokročilá uživatelská aplikace umožňuje zobrazit a měnit veškeré provozní hodnoty a uživatelské parametry. Obsluhu usnadňuje známé prostředí Windows a přehledně strukturované menu. Ve spojení s modemem je možné kotel ovládat přes počítač i na dálku.

frage | internetové aplikace
© 2016 MORUS, s.r.o.